Cosy+ – bramka przemysłowa ze zdalnym dostępem w ofercie RAControls

RAControls, oficjalny przedstawiciel największego producenta automatyki przemysłowej na świecie, firmy Rockwell Automation, od lat oferuje również rozwiązania do zdalnego dostępu. Już w 2009 roku firma nawiązała partnerstwo z czołowym dostawcą tej technologii – firmą Ewon.

Zdalny dostęp na potrzeby zarządzania aplikacjami przemysłowymi można realizować m.in. z wykorzystaniem bramki przemysłowej Cosy+. To jedno z najlepszych tego typu urządzeń dostępnych na polskim rynku, któremu bliżej przyglądamy się w tym artykule.

Czym jest Cosy+?

Cosy+ to bramka przemysłowa umożliwiająca uzyskanie zdalnego dostępu do systemu automatyki przemysłowej w danym przedsiębiorstwie, w tym do poszczególnych maszyn i urządzeń. W praktyce jest to router przemysłowy wyposażony w szereg rozwiązań niezbędnych do sprawnego komunikowania się z systemami automatyki w sposób zdalny.

RAControls rekomenduje użycie tej bramki dostępowej z uwagi na jej niezawodność, wysoką jakość wykonania, jak również pełną kompatybilność z technologiami marki Ewon – na czele z platformą chmurową Talk2M, w której wdrożeniu również mogą Państwo liczyć na pełne wsparcie ekspertów RAControls.

Cosy+ oraz Talk2M to – pisząc kolokwialnie – „zestaw startowy”, który pozwala wdrożyć technologię zdalnego dostępu w przedsiębiorstwie. Niesie to ze sobą szereg korzyści, spośród których warto wyróżnić:

  • Obniżenie kosztów serwisowania maszyn (brak konieczności każdorazowego „ściągania” serwisu na miejsce);
  • Skrócenie lub wręcz wyeliminowanie przestojów maszyny;
  • Szybkie reagowanie na wszelkie zgłoszenia alarmowe, co minimalizuje ryzyko wystąpienia poważnej awarii;
  • Poradzenie sobie z problemem braku dostępu do ekspertów w bezpośrednim regionie działalności przedsiębiorstwa;
  • Skrócenie czasu diagnozowania usterek i innych problemów z działaniem maszyny;
  • Zmniejszenie uciążliwości w zakresie przestrzegania przepisów bezpieczeństwa na terenie zakładu.

Zdalny dostęp w praktyce

Technologia zdalnego dostępu, realizowana również z wykorzystaniem bramki Cosy+ i innych rozwiązań z oferty Ewon, ma realny wpływ na wydajność pracy przedsiębiorstwa oraz koszty jego funkcjonowania.

W zautomatyzowanym przemyśle zdalny dostęp jest już niemal konieczny. Trudno wyobrazić sobie aby serwisanci byli w stanie dotrzeć do każdego klienta w rozsądnym czasie od otrzymania zgłoszenia. Upowszechnienie się automatyzacji w naturalny sposób wpływa na wzrost zainteresowania technologią zdalnego dostępu.

Wymiernymi i bardzo pożądanymi efektami wdrożenia systemu zdalnego dostępu w przedsiębiorstwie są:

  • Pełny monitoring maszyny, realizowany w trybie ciągłym, bez żadnej przerwy;
  • Podwyższenie wskaźnika napraw zrealizowanych za pierwszym razem (dzięki skutecznej diagnostyce);
  • Zoptymalizowanie czasu pracy i tym samym kosztów obsługi ze strony specjalistów;
  • Zachowanie ciągłości pracy i maksymalne wykorzystanie potencjału posiadanych maszyn;
  • Obniżenie kosztów użytkowania maszyn, w tym ich serwisowania;
  • Zmniejszenie częstotliwości wizyt serwisowych, które zawsze są w pewnym stopniu kłopotliwe dla zakładu;

Co ważne, wdrożenie takiej technologii w zakładzie nie wiąże się z koniecznością wstrzymywania produkcji, nie dezorganizuje pracy i nie wymaga wysokich nakładów inwestycyjnych, o co obawia się wielu przedsiębiorców.

Zastosowanie Cosy+

Cosy+ to router przemysłowy, który zapewnia zdalny dostęp do PLC, IPC, HMI lub kamery IP. Równie istotną funkcją tej bramki jest umożliwienie realizowania usługi zdalnego serwisu maszyn i urządzeń oraz wsparcie sterownika PLC.

Najważniejsze cechy bramki Cosy+

Bramka Cosy+ to jeden z najlepszych, dostępnych obecnie na rynku produktów w kategorii routerów przemysłowych. Cosy+ cieszy się doskonałą opinią zarówno wśród użytkowników, jak i ekspertów, którzy odpowiadają za budowę systemów automatyki przemysłowej i wdrażanie technologii zdalnego dostępu.

Bramka ma kilka istotnych cech wyróżniających ją na tle innych tego typu urządzeń. Najważniejsze z nich to:

  • Możliwość pracy z sieciami WiFi lub komórkowymi, w tym z siecią 4G dla Europy lub Ameryki Północnej.
  • Połączenia wychodzące przyjazne dla zapór ogniowych (Firewalli).
  • Używa standardowych portów: 443 (HTTPS) i 1194 (UDP).
  • Wejścia cyfrowe mogą być używane do generowania alarmów lub do zarządzania połączeniem internetowym.
  • Możliwość zastosowania karty SD do szybkiego uruchomienia.
  • Możliwość przyłączenia przekaźników programowalnych mikro PLC poprzez USB.
  • Zasilacz 24 VDC i montaż na szynie DIN.

W przypadku zainteresowania wdrożeniem technologii zdalnego dostępu w swoim przedsiębiorstwie warto skorzystać z poniższego formularza kontaktowego. Inżynierowie RAControls oferują wsparcie w zakresie doboru, wdrożenia oraz uruchomienia systemu.

Zobacz webcast

Rozwiązania zdalnego dostępu dla przemysłu marki Ewon by HMS

Jak skutecznie i bezpiecznie podejść do kwestii wdrożenia rozwiązań zdalnego dostępu? Co sprawia, że produkty marki Ewon od HMS Networks od lat cieszą się popularnością i zaufaniem użytkowników na całym świecie? Jak czerpać korzyści z zastosowania zdalnego dostępu? O tym w najnowszym webcaście opowie ekspert RAControls.

Czas trwania: 45 min.

pobierz publikację racontrols

Publikacja RAControls “Zarządzanie zdalnym dostępem” powstała we współpracy z liderem rynku zdalnego dostępu, marką Ewon. Jeśli zastanawiasz się, czy rozwiązanie jest odpowiednie dla Twojej firmy, koniecznie zapoznaj się z przygotowanymi przez nas materiałami.

Dołożyliśmy starań, by w sposób zwięzły i przystępny przedstawić możliwości, jakie daje zdalny dostęp zarówno z punktu widzenia menadżera, jak i użytkownika. Przedstawiamy dane, diagramy, analizy, case study – wszystko, co pozwala lepiej poznać temat oraz może pomóc w podjęciu decyzji.

Udostępnij artykuł:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kontakt