Wyższy poziom zabezpieczeń w nowej serii urządzeń Ewon Cosy+

Ewon Cosy + wyposażono w nowy „chip zabezpieczeń”, który zapobiega modyfikacjom firmware samego urządzenia, a jednocześnie zapewnia, że tylko oryginalne urządzenia Ewon są w stanie połączyć się z usługą Ewon Cloud (Talk2M).

Dodatkowo zaktualizowany został cały zestaw bibliotek używanych przez Cosy+:

  • Open VPN 2.4.9
  • TLS 1.2 w całym łańcuchu komunikacji
  • Szyfrowanie AES 256
  • Certyfikaty szyfrowania RSA oraz EC

W nowej wersji Cosy zaimplementowano również możliwość aktualizacji firmware poprzez GUI samego urządzenia. W praktyce oznacza to, że można zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne bezpośrednio przez wbudowany webserwer, bez konieczności używania eBuddy!

Kolejną dużą zmianą w zabezpieczeniach jest modyfikacja zachowania domyślnego hasła administratora. Od tej pory nowe hasło będzie musiało spełniać kilka dodatkowych wymagań. Jeśli proponowane hasło nie będzie spełniało wytycznych router sam zasugeruje zmianę (bez możliwości pominięcia).


Szczegółowe informacje dostępne na stronie producenta: https://www.ewon.biz/products/cosy

Zobacz webcast

Rozwiązania zdalnego dostępu dla przemysłu marki Ewon by HMS

Jak skutecznie i bezpiecznie podejść do kwestii wdrożenia rozwiązań zdalnego dostępu? Co sprawia, że produkty marki Ewon od HMS Networks od lat cieszą się popularnością i zaufaniem użytkowników na całym świecie? Jak czerpać korzyści z zastosowania zdalnego dostępu? O tym w najnowszym webcaście opowie ekspert RAControls.

Czas trwania: 45 min.

Udostępnij artykuł:

ZOBACZ RÓWNIEŻ: