Talk2M – zaawansowana platforma do zdalnego dostępu

Talk2M to pierwsza na świecie chmura IIoT, która zapewnia realizację usługi zdalnego dostępu do przemysłowych systemów sterowania. RAControls, dostawca urządzeń i technologii marki Ewon, rekomenduje tę platformę swoim Klientom, którzy szukają niezawodnych, wygodnych i bezpiecznych rozwiązań z dziedziny zdalnego dostępu na potrzeby różnego rodzaju aplikacji przemysłowych.

Czym jest Talk2M? Jak działa?

Talk2M to usługa, która dzięki rozmieszczonym na całym świecie serwerom zapewnia wydajne, bezpieczne i niezawodne korzystanie z technologii zdalnego dostępu, realizowane poprzez podłączenie do chmury różnych maszyn i urządzeń wykorzystywanych w przedsiębiorstwie.

Talk2M współpracuje z routerami Cosy oraz Flexy marki Ewon. W zgodnej opinii ekspertów jest to jedno z najbezpieczniejszych tego typu rozwiązań dostępnych na rynku, które dzięki zastosowaniu licznych mechanizmów bezpieczeństwa na wielu warstwach składowych daje gwarantuje skuteczną ochronę zasobów przedsiębiorstwa.

Technologia Talk2M jest na bieżąco weryfikowana i certyfikowana przez organizacje zewnętrzne, co stanowi dodatkowe potwierdzenie jej bezpieczeństwa.

Zastosowanie chmury Talk2M

Talk2M to rozwiązanie, które umożliwia:

 • Zdalny dostęp do PLC, IPC, HMI lub kamery IP;
 • Zdalny serwis i wsparcie sterownika PLC;
 • Wsparcie inżynierów przy uruchomieniach;

Mamy zatem tutaj do czynienia z technologią, która istotnie zwiększa efektywność pracy systemów automatyki przemysłowej, podnosząc poziom bezpieczeństwa na terenie zakładu, chroniąc jego zasoby, a przy tym umożliwiając błyskawiczne reagowanie serwisu na wszelkie nieprawidłowości czy inne zgłoszenia ze strony systemu.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu wielopoziomowego systemu zabezpieczeń

Talk2M jest ważnym elementem systemu marki Ewon, czyli czołowego dostawcy technologii zdalnego dostępu. Platforma ta zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, co wynika z zastosowania strategii „Defense in Depth”.

Szczególnie istotne jest to, że wdrożenie kompleksowych rozwiązań Ewon, wraz z platformą Talk2M, gwarantuje integralność i poufność przesyłanych informacji, przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnej dostępności i elastyczności.

Do najważniejszych zalet platformy Talk2M zaliczymy:

 • Pełną zgodność z normami – platforma uwzględnia korporacyjne zasady bezpieczeństwa, zasady zapory Firewall oraz korzysta z serwerów Proxy.
 • Kompatybilność z infrastrukturą sieciową – Talk2M współpracuje z zaufanymi, światowej klasy dostawcami w zakresie hostingu. Platforma wykorzystuje infrastrukturę monitorowania 24/7/365 oraz korzysta z certyfikowanego centrum danych (SOC 1/SSAE 16/ISAE 3402, SOC2 i ISO 27001).
 • Zarządzanie prawami dostępu i prawami użytkowników – platforma umożliwia kontrolę dostępu oraz przeprowadzanie audytu aktywności użytkowników.
 • Szyfrowanie ruchu – komunikacja odbywa się za pomocą szyfrowanych kanałów z wykorzystaniem OpenVPN i protokołu SSL-TLS.
 • Zapora sieciowa Firewall – Talk2M korzysta z filtrowania na podstawie IP, portów i protokołu/zapory Firewall.
 • Pełna kompatybilność z urządzeniami Ewon – możliwa jest segregacja sieci, 1:1 NAT oraz uwierzytelnianie poszczególnych urządzeń.

Korzyści z wdrożenia technologii zdalnego dostępu w przedsiębiorstwie

Zdalny dostęp, w szczególności realizowany z wykorzystaniem serwisu chmurowego Talk2M, przynosi liczne korzyści na gruncie czysto biznesowym, jak i w zakresie bezpieczeństwa danych i zasobów przedsiębiorstwa.

Do najważniejszych zalet tej technologii zaliczymy:

 • Ograniczenie kosztów serwisowania maszyn;
 • Szybkie reagowanie na awarie;
 • Zniwelowanie problemu niedoboru ekspertów, którzy często nie są dostępni na miejscu;
 • Skrócenie czasu diagnostyki;
 • Skrócenie przestojów produkcyjnych;
 • Wyraźne wydłużenie sprawności systemów automatyki w przedsiębiorstwie;
 • Wyeliminowanie problemów z obsługą złożonych urządzeń i maszyn;

Platforma Talk2M w ofercie RAControls

RAControls oferuje profesjonalne wdrożenie technologii zdalnego dostępu, w tym uruchomienie platformy Talk2M w przedsiębiorstwie Klienta. Dostępne są dwa pakiety świadczenia tej usługi:

 1. Free+ – jest to pakiet bezpłatny, z nielimitowaną liczbą użytkowników i routerów oraz liczbą sesji M2Web wynoszącą 5. W ramach tego pakietu możliwe jest 1 równoczesne połączenie eCatcher, a miesięczny limit transferu danych wynosi 3 GB.
 2. Pro – pakiet płatny w ramach rocznej subskrypcji, dający dostęp do znacznie większej liczby funkcjonalności platformy Talk2M. Liczba sesji M2Web jest nielimitowana, liczba równoczesnych połączeń eCatcher wynosi 5+*, dodatkowo dostępne jest zarządzanie uprawnieniami, grupowanie urządzeń i przyznawanie uprawnień dostępu dla użytkowników, SMS-y alarmowe i „Wake-up”, a miesięczny limit transferu danych wynosi 20 GB+*.

Szczegółowych informacji na temat pakietów świadczenia usługi zdalnego dostępu w oparciu o platformę Talk2M udzielą Państwu doradcy RAControls. Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

pobierz publikację racontrols

Publikacja RAControls “Zarządzanie zdalnym dostępem” powstała we współpracy z liderem rynku zdalnego dostępu, marką Ewon. Jeśli zastanawiasz się, czy rozwiązanie jest odpowiednie dla Twojej firmy, koniecznie zapoznaj się z przygotowanymi przez nas materiałami.

Dołożyliśmy starań, by w sposób zwięzły i przystępny przedstawić możliwości, jakie daje zdalny dostęp zarówno z punktu widzenia menadżera, jak i użytkownika. Przedstawiamy dane, diagramy, analizy, case study – wszystko, co pozwala lepiej poznać temat oraz może pomóc w podjęciu decyzji.

* od kwietnia 2023.

Udostępnij artykuł:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kontakt