Zaawansowane rozwiązania pneumatyczne SMC

RAControls – Integrators Value Added Partner firmy SMC Industral Automation Polska, zapewnia dostęp do światowej klasy technologii pneumatycznych, pomagając klientom budować przewagę konkurencyjną w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym.

SZEROKIE PORTFOLIO ROZWIĄZAŃ PRODUKTOWYCH

W ofercie SMC znaleźć można 12 tysięcy podstawowych modeli produktów dostępnych w ponad 700 tysiącach wariantów. Tak kompleksowe portfolio pozwala na dobór rozwiązań najlepiej dopasowanych do potrzeb konkretnej aplikacji.

Portfolio SMC obejmuje przede wszystkim produkty i rozwiązania dedykowane poniższym procesom.

  • Monitorowanie i kontrola procesów technologicznych.
  • Przesył sprężonego powietrza oraz innych gazów.
  • Napędy elektryczne.
  • Kontrola i regulacja temperatury.
  • Podciśnienie i wysoka próżnia.
  • Urządzenia do neutralizacji ładunków elektrostatycznych.

 

Rozwiązania firmy SMC znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, spożywczym czy biotechnologii. Produkty SMC są wykorzystywane również w przemyśle maszynowym, tekstylnym czy nawet przy produkcji baterii.

Na szczególną uwagę zasługują także dedykowane rozwiązania.

  • Rozwiązania dla robotyki.
  • Bezpieczeństwo maszyn.
  • Rozwiązania energooszczędne.
  • Komunikacja przemysłowa.

ŁATWA WYMIANA DANYCH

Wykorzystywane w urządzeniach SMC rozwiązania zostały zaprojektowane tak, by umożliwiać wymianę danych ze wszystkimi największymi dostawcami automatyki przemysłowej za pomocą popularnych protokołów komunikacyjnych, takich jak: EtherNet/IP, ProfiNet , EtherCAT, Profibus, DiviceNet czy CC-Link.

Dodatkowo w przypadku zastosowania protokołów EtherNet/IP oraz ProfiNet możliwe jest zastosowanie bezprzewodowego połączenia pomiędzy modułami typu baza (nadajnik – komunikacja z PLC) i zdalnie (odbiornik – wyspa zaworowa), co znacząco ułatwi instalacje w przypadku aplikacji, w których zastosowanie połączenia komunikacji przewodowej byłoby trudne do zrealizowania ze względu na skomplikowane przepusty obrotowe.

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Optymalizacja kosztów produkcji i zwiększanie efektywność energetycznej przedsiębiorstw nie od dziś spędzają producentom sen z powiek. Mając świadomość aktualnych wyzwań rynkowych, SMC priorytetowo traktuje rozwój oferty rozwiązań energooszczędnych.

W portfolio SMC znaleźć można szereg produktów stworzonych z myślą o optymalizacji w zakresie zużycia energii elektrycznej w zakładzie, a przeprowadzane przez specjalistów audyty energetyczne i wyliczenia zysków, cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem.

ROZWIĄZANIA DLA PRZEMYSŁU 4.0

Inteligentne rozwiązania SMC pozwalają monitorować i wykorzystywać dane produkcyjne w celu optymalizacji zużycia sprężonego powietrza. Specjalne zespoły urządzeń z funkcją monitorowania zużycia sprężonego powietrza oraz bezpośredniego wysyłania wskazań do systemów bazodanowych pozwalają zauważalnie obniżyć koszty produkcji.

katalog rozwiązań

Innowacyjne rozwiązania marki SMC przedstawione zostały w katalogu RAControls:

Jako certyfikowany partner firmy SMC Industrial Automation Polska, RAControls zapewnia klientom kompleksowe wsparcie aplikacyjne – zarówno stacjonarne, jak i zdalne – na terenie całego kraju.  Zapraszamy do kontaktu.

Udostępnij artykuł:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kontakt