Silniki serwo z rodziny Kinetix

Silniki serwo to podstawa każdego systemu automatyki przemysłowej. Umożliwiają sterowanie ruchem poszczególnych maszyn, jak również całych linii technologicznych. Wybierając silniki serwo do systemu automatycznego sterowania należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na ich parametry techniczne, ale także jakość wykonania oraz funkcjonalność, w tym integrację z oprogramowaniem sterującym. RAControls niezmiennie rekomenduje silniki serwo z rodziny Kinetix od Rockwell Automation.

W tym poradniku przyglądamy się dostępnym rozwiązaniom z dziedziny silników serwo dostępnych w ofercie renomowanego amerykańskiego producenta.

Szeroka gama silników serwo od Rockwell Automation

Rockwell Automation dostarcza silniki serwo do wszystkich popularnych rodzajów aplikacji oraz maszyn stosowanych w przemyśle. RAControls, jako oficjalny dystrybutor produktów amerykańskiej firmy w Polsce, wdraża wybrane rozwiązania w przedsiębiorstwach swoich klientów, dbając zarówno o prawidłową implementację, jak również przeszkolenie personelu.

Jeśli szukają Państwo kompleksowej obsługi na etapie modernizowania zaplecza produkcyjnego i przejścia w kierunku pełnej automatyzacji, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z doradcami RAControls. Zachęcamy również do zapoznania się z pełną ofertą silników serwo Rockwell Automation, obejmującą zarówno silniki obrotowe, jak i silniki liniowe współpracujące z napędami Kinetix.

Silniki obrotowe

Zacznijmy od przeglądu oferty silników obrotowych. Znajdziemy w niej silniki serwo Kinetix VPx, czyli silniki jednoprzewodowe, w których zarówno zasilanie, jak i sygnał enkoderowy, znajdują się w jednym przewodzie hybrydowym.

Silniki VPx od Rockwell Automation zostały wyposażone w cyfrowy interfejs sprzężenia zwrotnego, który dostarcza układowi sterowania informacji o parametrach pracy silnika w czasie rzeczywistym, jak również informacji na temat wartości znamionowych napędu zoptymalizowanych pod kątem doboru do wymaganych parametrów.

Silniki serwo VPx od Rockwell Automation są oparte o sprawdzoną technologię silników MPx, które do dziś są wykorzystywane do obsługi tysięcy aplikacji na całym świecie. Taka architektura gwarantuje wieloletnią niezawodność oraz wymaganą wydajność.

W ofercie obrotowych silników serwo Rockwell Automation znajdziemy również serwosilniki VPC. Są one przeznaczone do pracy ciągłej, z wysoką prędkością, a więc do bardzo intensywnej eksploatacji.

W silnikach z tej serii wykorzystano ułożenie magnesów na wirniku w technologii Interior Permanent Magnet (IPM), co zapewnia jeszcze większą wydajność oraz wyższy moment przy większych prędkościach pracy.

Jeśli porównamy ze sobą silniki serwo VPC do standardowych VPL, to zauważymy, że te pierwsze modele są przeznaczone do aplikacji w których wystęepuje ciągła praca z określoną wysoką prędkością (stąd dłuższe czasy życia łożysk oraz niższe zużycie energii). Silniki VPL (oraz VPF i VPS) z kolei są przeznaczone do aplikacji pracujących cyklicznie z dużą dynamiką.

Warto także wspomnieć, że silniki serwo VPC od Rockwell Automation występują w opcji z chłodzeniem aktywnym, co jest efektem zastosowania dodatkowego zespołu wentylatora, jak również z chłodzeniem pasywnym (przez obudowę silnika).

Najprostszymi silnikami obrotowymi dostępnymi w ofercie Rockwell Automation są modele z rodziny TLP. Osiągają one do 45 Nm momentu znamionowego i są przeznaczone do obsługi prostych, niewymagających aplikacji z wykorzystaniem napędów Kinetix 5300 oraz Kinetix 5100.

Silniki liniowe

Do obsługi aplikacji, w których nie stosuje się konstrukcji mechanicznej, przeznaczone są silniki liniowe – także dostępne w ofercie Rockwell Automation i tym samym RAControls. Dostarczamy naszym klientom takie rozwiązania, jak układy śrubowe (stosowane w serwosiłownikach MPAR oraz VPAR), jak równie klasyczne elektromagnetyczne silniki LDAT czy zintegrowane napędy liniowe MPAS.

Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się inne rozwiązania z dziedziny systemów napędowych: układy rozruchu bezpośredniego (DOL), przekładnie planetarne APEX Dynamics, zintegrowane silniki krokowe ServoStep (JVL), siłowniki (Tolomatic), moduły liniowe UniMotion od APEX Dynamics, enkodery czy systemy oprzewodowania.

Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą oraz do bezpośredniego kontaktu w wygodnej dla Państwa formie. Przedstawimy Państwu dostępne rozwiązania napędowe do wszelkich, nawet bardzo zaawansowanych aplikacji na potrzeby przemysłu. Przygotujemy również wstępną, niezobowiązującą ofertę współpracy, która z pewnością okaże się dla Państwa korzystna.

Udostępnij artykuł:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kontakt