Oprogramowanie Rockwell Automation – przegląd dostępnych rozwiązań

Zaawansowane systemy automatyki, takie jak czujniki, sterowniki czy kompletne układy bezpieczeństwa, stale komunikują się ze sobą zbierając szczegółowe dane diagnostyczne . Aby w pełni wykorzystać możliwości tych urządzeń i zabierane przez nie dane, warto wdrożyć odpowiednie narzędzia wizualizacyjno-raportujące. Oprogramowanie to pracujące w oparciu o jedną platformę, znacznie skraca czas wdrożenia i implementacji gotowego skalowalnego rozwiązania.

W tym artykule krótko omawiamy oferowane klientom RAControls rozwiązania naszego renomowanego partnera Rockwell Automation.

Oprogramowanie Rockwell Automation do projektowania i konfiguracji

Środowisko Studio 5000 łączy elementy inżynierii i projektowania w ramy, umożliwiające optymalizację wydajności i skrócenie czasu odbioru technicznego.

Studio 5000 Architect to zintegrowane środowisko inżynierskie, które pozwala znacząco skrócić czas potrzebny do zbudowania kompletnego systemu automatyki w oparciu o sterowniki klasy Logix oraz oprogramowanie FactoryTalk View. Oprogramowanie to umożliwia powielanie projektów oraz zapewnia płynną wymianę danych między narzędziami inżynierskimi takimi jak Studio 5000 czy Eplan

Dzięki oprogramowaniu Rockwell Automation Studio 5000 Architect zyskujemy możliwość zarządzania wieloma konfiguracjami i projektami środowiska Studio 5000 z jednego miejsca. Oprogramowanie pozwala zarządzać plikami konfiguracyjnymi sterownika, paneli operatorskich, napędów i serwonapędów oraz plikami sieciowymi i relacjami zmiennych Producent-Konsument.

Studio 5000 View Designer to środowisko projektowania dla terminali graficznych PanelView 5000. Umożliwia ono integrację z Logix, co przekłada się na większą wydajność operatora, ułatwiając mu pracę. Środowisko jest częścią pakietu Studio 5000 i nie wymaga oddzielnej licencji.

Studio 5000 Logix Designer to następca oprogramowania RSLogix 5000. W ramach tego środowiska zyskujemy środowisko programowania  dla systemów dyskretnych, procesowych, wsadowych, aplikacji ruchu, bezpieczeństwa i systemów opartych na napędach, co powala zredukować czas tworzenia i uruchomienia aplikacji.

Studio 5000 Application Code Manager to oprogramowanie, które pozwala tworzyć własne funkcje i biblioteki rozwiązań przeznaczone do wielokrotnego użycia. Narzędzie przyczynia się do zwiększenia efektywności i precyzji wdrożenia, a także do obniżenia całkowitego kosztu aplikacji.

Studio 5000 Logix Emulate to podstawowy wybór do wirtualnego testowania aplikacji stworzonych w oprogramowaniu Studio 5000. Umożliwia walidację, testowanie oraz optymalizację kodu aplikacji, niezależnie od fizycznego osprzętu.

Studio 5000 Simulation Interface to moduł do łączenia układów sterowania z narzędziami symulacyjnymi oraz modelującymi. Jest on używany do  analizy i optymalizacji układów maszynowych.

Oprogramowanie Rockwell Automation do wizualizacji i raportowania

Środowisko FactoryTalk View pozwala  stworzyć  przejrzysty i spójny interfejs zarówno dla pojedynczej maszyny (na poziomie panelu operatorskiego), jak i kompleksowego systemu nadzorującego pracę całego przedsiębiorstwa.

Oprogramowanie FactoryTalk View Studio dostępne jest w wersji Machine Edition – dedykowane do tworzenia aplikacji na panele operatorskie z rodziny PanelView +, oraz Site Edition dla aplikacji wizualizacji stacji operatorskich. 

Wersja narzędzia Site Edition, zawiera w sobie wersję Machine Edition pozwala również budować rozwiązania wizualizacyjne nie tylko na pojedynczą stację operatorską, ale na rozbudowany system wizualizacji z wieloma klientami i serwerami

Dzięki bezpiecznemu interfejsowi do wizualizacji FactoryTalk View zyskujemy możliwość przeglądania aplikacji graficznych, śledzenia trendów czy monitorowania alarmów z dowolnej lokalizacji – wystarczy tylko dostęp do przeglądarki internetowej.

Thin Manager pozwala znacznie uprościć zarządzanie złożonym systemem wielu aplikacji w środowisku przemysłowym. Pozwala on dostarczyć odpowiednią aplikację z odpowiednim poziomem uprawnień we właściwe miejsce na linii produkcyjnej. Thin Manager przenosi wirtualizacje aplikacji i stacji operatorskich na kolejny poziom.

Ta aplikacja odpowiada za archiwizowanie danych niezbędnych do efektywnego zarządzania produkcją.

Oprogramowanie Rockwell Automation na potrzeby produkcji

Środowisko FactoryTalk View pozwala  stworzyć  przejrzysty i spójny interfejs zarówno dla pojedynczej maszyny (na poziomie panelu operatorskiego), jak i kompleksowego systemu nadzorującego pracę całego przedsiębiorstwa.

Kompletny zestaw narzędzi zapewniających dostęp do zasobów w czasie rzeczywistym. Umożliwia zarządzanie, konfigurację oraz śledzenie zmian – a to tylko wycinek możliwości tego oprogramowania produkcyjnego.

Jest to oprogramowanie służące do zabezpieczania, zarządzania, kontroli wersji, monitorowania oraz raportowania informacji dotyczących automatyki w całym obiekcie przemysłowym. Asset Center to kluczowe narzędzie w zakresie bezpiecznego zarządzania Assetami w zakładzie pracy.

Automatyczne kopie zapasowe, Dane konfiguracyjne, kalibracje oraz śledzenie i historia zmian to tylko wycinek z jego ogromnych możliwości. Asset Center nie jest dedykowany tylko do rozwiązań Rockwell Automation, ale bardzo dobrze współpracuje również z rodziną Endress Hauser, czy robotami FANUC.

Udostępnij artykuł:

ZOBACZ RÓWNIEŻ: