Komputery przemysłowe ASEM 6300 – możliwości i korzyści dla przedsiębiorstwa

Komputery przemysłowe stanowią integralną część każdego systemu zarządzania automatyczną produkcją. Co prawda ideą jest to, aby maszyny wchodzące w skład zautomatyzowanej linii produkcyjnej komunikowały się między sobą bez stałego nadzoru ze strony człowieka, jednak wciąż wymagane jest tutaj przynajmniej monitorowanie danych i tym samym reagowanie na wszelkie problemy, czy wprowadzanie nastaw parametrów. Umożliwiają to właśnie zaawansowane komputery przemysłowe.

W ofercie Rockwell Automation znajdziemy znakomite komputery przemysłowe ASEM 6300, które są rekomendowanym rozwiązaniem do kontrolowania i sterowania zautomatyzowaną produkcją w dowolnym zakładzie. Przyjrzyjmy się bliżej tej technologii.

ASEM 6300 – co trzeba wiedzieć o tej gamie komputerów przemysłowych?

ASEM 6300 to następca produktu znanego wcześniej pod nazwą VersaView 6300. Produkty te weszły do oferty Rockwell Automation od 2020 roku, gdy kupiony został włoski producent komputerów przemysłowych oraz paneli HMI, firma ASEM.

Warto podkreślić, że mimo zmiany nazwy, parametry produktu się nie zmieniły. Wciąż jest to ta sama, sprawdzona i ceniona przez specjalistów technologia, która obejmuje komputery przemysłowe o otwartej architekturze, cienkich klientów (Thin Client) oraz monitory. Mamy tutaj do czynienia z kompletną platformą, która może być wykorzystywana zarówno do nadzorowania pracy pojedynczych, wolnostojących maszyn, jak i rozproszonych aplikacji HMI.

Dzięki otwartej architekturze platforma ASEM 6300 obsługuje nowoczesne systemy operacyjne i różne rodzaje oprogramowania, natomiast wciąż rekomendowanym rozwiązaniem jest korzystanie z oprogramowania FactoryTalk View SE.

Ważny krok w stronę zaimplementowania technologii Edge Computing

Edge Computing, czyli przetwarzanie brzegowe, to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na przepustowość sieci. W dobie powszechnej automatyzacji produkcji, a także masowego wykorzystywania technologii Internetu Rzeczy w gospodarstwach domowych i firmach, pojawia się poważny problem z szybką wymianą danych. Rozwiązaniem może być właśnie skrócenie dystansu, jaki te dane mają do pokonania.

Idea Edge Computing zakłada, że należy łączyć różnego rodzaju urządzenia, maszyny i całe linie produkcyjne z usługami realizowanymi w chmurze obliczeniowej w taki sposób, aby zdecentralizować moc obliczeniową w kierunku źródeł tych danych. Tym samym tworzymy lokalne źródła, które stanowią właśnie komputery przemysłowe.

Dzięki Edge Computing, a pośrednio komputerom przemysłowym, przedsiębiorstwo zyskuje szereg korzyści, w tym:

  • zwiększenie granulacji i dokładności danych,
  • możliwość analizowania danych w czasie rzeczywistym,
  • ograniczenie przestojów produkcyjnych,
  • obniżenie kosztów obsługi wewnętrznej aparatury sieciowej,
  • zwiększenie bezpieczeństwa danych i całego zaplecza cyfrowego.

Komputery przemysłowe ASEM 6300 od Rockwell Automation dają możliwość zaimplementowania technologii Edge Computing w dowolnym przedsiębiorstwie. Umożliwiają kompleksową obsługę przetwarzania i wizualizacji danych w takich obiektach, jak fabryki czy inne zakłady przemysłowe.

Komputery z tej linii charakteryzuje wysoka wytrzymałość oraz odporność na trudne warunki środowiskowe. Są w pełni zintegrowane z oprogramowaniem FactoryTalk View SE oraz zapewniają interfejs HMI, co umożliwia realizację koncepcji połączonej fabryki Connected Enterprise Rockwell Automation.

Przegląd możliwości komputerów przemysłowych ASEM 6300

Gama komputerów przemysłowych ASEM 6300 obejmuje takie modele jak:

  • Komputery panelowe ASEM 6300P – o przekątnej ekranu od 8,4” do 24”, obsługujący rozdzielczości FHD/HD/SVGA/VGA/SXGA/XGA, z ramkami standardowymi lub niskoprofilowymi, z ekranem rezystencyjnym lub pojemnościowym.
  • Komputery typu Box ASEM 6300B – z procesorem 7. generacji Core i3 i5 oraz i7, dostępne z Microsoft Windows 10 IoT Enterprise 2019 LTSC, z różnymi typami złącz.
  • Thin Client ASEM 6300T – z procesorem Intel Apollo Lake Atom, konstrukcja bez wentylatora, z możliwością montażu pionowego, kompatybilny z ThinManager.

Do tego dochodzi również wspomniane oprogramowanie FactoryTalk View, które m.in. zapewnia proste raportowanie, szybkie podejmowanie decyzji oraz wydajne logowanie danych, idealnie współpracujące z każdym z komputerów przemysłowych z linii ASEM 6300.

Wdrożenie komputerów przemysłowych w Państwa zakładzie ze wsparciem ekspertów

Komputery przemysłowe ASEM 6300 to uniwersalne rozwiązanie, które dzięki szerokim możliwościom w zakresie konfiguracji sprawdzi się w niemal każdym przedsiębiorstwie, idealnie nadając się do obsługi wielu aplikacji. Warunkiem poprawnego działania całego systemu jest fachowe wdrożenie tej technologii, co zapewniają Państwu eksperci RAControls.

Jako oficjalny dystrybutor Rockwell Automation mamy bezpośredni dostęp do rozwiązań renomowanego producenta oraz całego know-how, co pozwala nam fachowo obsługiwać dowolne inwestycje z zakresu automatyzacji przemysłu.

Już teraz zapraszamy do kontaktu z doradcami RAControls.

Udostępnij artykuł:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Case Study   Przetwarzanie danych
Systemy wspomagające utrzymanie ruchu, czyli CMMS, stanowią realne wsparcie w funkcjonowaniu m.in. przedsiębiorstw produkcyjnych.
Przetwarzanie danych
Sprawdzamy możliwości FactoryTalk Analytics Guardian AI.
Case Study
Chcąc zapewnić najwyższą jakość produktu, konieczna jest dokładna analiza i kontrola dużej ilości danych.

Kontakt - audyty i usługi