Partnerzy technologiczni

Hilscher

Firma Hilscher specjalizuje się w produkcji kart komunikacyjnych dla sieci przemysłowych.

Czołowe rozwiązania Hilscher umożliwiają konwersję między protokołem typu Real-Time Ethernet i protokołami przemysłowymi (Fieldbus) oraz szeregowymi.

PRODUKTY

Bramka do automatyki przemysłowej netTAP 50

NetTAP 50 to konwerter protokołów przemysłowych przeznaczony do prostych aplikacji. NetTAP 50 zapewnia konwersję między protokołem typu Real-Time Ethernet i protokołami przemysłowymi (Fieldbus) i obsługuje konwersje typu slave – slave oraz master – slave (gateway w wersji master może komunikować się z jednym urządzeniem typu slave). Jako urządzenie główne, netTAP 50 zapewnia pełną funkcjonalność nadrzędną tylko dla jednego urządzenia podrzędnego. Pomaga to zintegrować pojedyncze urządzenie z każdą siecią wyższego rzędu.

Zoptymalizowana pod względem kosztów, kompaktowa implementacja sprzętu jest zredukowana do elementarnych wymagań konwertera protokołu. Konwerter jest idealnym rozwiązaniem dla segmentów rynku, gdzie wymagana jest redukcja kosztów. Jedna platforma sprzętowa z możliwością programowego wyboru konwersji protokołów czyni z netTAP 50 atrakcyjną bramkę z uwagi na jej cenę i uniwersalność.

Bramki NetTAP są konfigurowane przez uniwersalne narzędzie oparte na technologii FDT / DTM – SYCON.net. Dla szybszej diagnostyki, wskaźniki LED wizualizują informacje o aktualnym stanie urządzenia. Konwersje protokołów są wstępnie programowane i ładowane na żądanie jako firmware. Konwersje wymagające tego samego fizycznego interfejsu sieciowego mogą być obsługiwane przez jeden wariant urządzenia, zatem zmiana trybu z PROFIBUS slave na PROFIBUS master sprowadza się do prostej zmiany oprogramowania.

 

Bramka High-end do automatyki przemysłowej netTAP 100

NetTAP 100 to konwerter protokołów przemysłowych dla zaawansowanych aplikacji. NetTAP 100 zapewnia konwersję między protokołem typu Real-Time Ethernet i protokołami przemysłowymi (Fieldbus) oraz szeregowymi. Urządzenie obsługuje konwersje typu slave – slave oraz master – slave (tryb master wymaga zainstalowania licencji typu Master na urządzeniu).

Gniazdo kart pamięci umożliwia użytkownikowi zapisanie oprogramowania układowego i danych konfiguracyjnych na wymiennej karcie. W przypadku awarii wszystko, co jest konieczne do przywrócenia instalacji do pracy w ciągu kilku sekund, to przeniesienie karty pamięci ze starego netTAP 100 na jednostkę zapasową.

Oprócz standardowych protokołów, netTAP 100 wspiera tworzenie protokołów szeregowych z opartym na Lua językiem skryptowym netSCRIPT. W zestawie znajduje się w pełni funkcjonalne środowisko programistyczne, co pozwala na wygodne i szybkie programowanie dowolnych zastrzeżonych protokołów szeregowych, jak również wstępne przetwarzanie danych we / wy podczas konwersji do innego protokołu Fieldbus.

 

Bramka High-end do automatyki przemysłowej netTAP 151

Bezpieczna separacja sieci zapewniana przez dwa kontrolery Ethernet, każdy podłączony do portu Dual Ethernet ze zintegrowanym przełącznikiem. Powyższe rozwiązanie pozwala na realizację topologii sieci typu gwiazda, pierścień i w linii bez dodatkowych urządzeń peryferyjnych. Oba kontrolery obsługują protokoły niezależnie od siebie i wymieniają dane tylko w buforze danych, dzięki czemu całkowity czas przetwarzania danych wynos poniżej 10 milisekund.

Konwerter jest kompatybilby ze sterownikami PLC wszystkich wiodących producentów. Po stronie wtórnej może działać również jako urządzenie I/O lub sterujące siecią podrzedną jako nadrzędna magistrala. Urządzenie można zamówić z fabrycznie załadowanym oprogramowaniem i licencją Master lub też dokupić licencję Master w późniejszym czasie.

Innowacyjne rozwiązania

Możliwość personalizacji produktów

Wieloletnie doświadczenie

WYDARZENIA

RAControls Lunch&Learn
Wydarzenia specjalne

Lunch&Learn | Rozwiązania napędowe

11/10/2022

Wrocław

RAControls Lunch&Learn
Wydarzenia specjalne

Lunch&Learn | SMART & SAFETY: bezpieczeństwo maszynowe i inteligentna produkcja

04/10/2022

Wrocław

Wydarzenia Offline
Wydarzenia specjalne

Automation Fair®

16-17/11/2022

Chicago, USA

INFORMACJE

Korekta cennika
News

Korekta cenowa Rockwell Automation (09/22)

Z dniem 4/09 firma Rockwell Automation wprowadza korektę cen katalogowych wszystkich produktów sprzętowych w swoim portfolio. Szczegółowych informacji udziela Dział Sprzedaży i Account Managerowie.
Wydarzenia Offline
Wydarzenie

ROKLive EMEA – najczęściej zadawane pytania

ROKLive, znane wcześniej pod nazwą TechEd EMEA, to ponad 3 dni warsztatów, spotkań i wymiany doświadczeń z ekspertami i praktykami z obszaru automatyki i cyfrowej transformacji przemysłu
nagroda-top3-emea
News

RAControls w TOP3 dystrybutorów Rockwell Automation w strefie EMEA wg badania satysfakcji klientów

Serdecznie dziękujemy za docenienie naszej pracy i wysiłków.

MATERIAŁY

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej.