Kompleksowa oferta automatyki przemysłowej

Channel on the Move

W dniach od 8 do 11 czerwca 2015 odbyły się w siedzibie Rockwell Automation warsztaty Channel On The Move. W trzech sesjach dla Integratorów Systemów, firm OEM oraz Dystrybutorów. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i produktami Rockwell Automation. 

Kursanci zapoznali się z platformą FactoryTalk Alarms and Events na etapie instalacji i konfigurowania aplikacji. Celem ćwiczeń było pokazanie uczestnikom zaimplementowanej w ramach aplikacji strategii alarmowania oraz VantagePoint EMI narzędziem do sporządzania raportów i zaawansowanych zestawień alarmów. Podczas ćwiczenia z zakresu FactoryTalk Historian SE – użytkownikom przybliżono temat konfiguracji, sposobów gromadzenia danych oraz narzędzi sprawozdawczych. Kolejnym elementem było narzędzie służące do zdalnej prezentacji danych oraz raportowania  VantagePoint V6. 

chanel on the move.jpg

Drugiego dnia zainteresowani tworzyli aplikacje procesowe w ramach ćwiczenia PlantPAx Proces Application Development Lab. Począwszy od szablonów PlantPAx Application System „Quick Start" poprzez budowę samego procesu a końcąc na programowaniu procesora i konfiguracji elementów graficznych w FactoryTalk View SE. W drugiej części laboratorium zapoznali się z możliwościami i zaletami platformy Stratix ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania NAT do celów integracji segmentów sieci Ethernet/IP.

 cotm.jpg

Ostatni dzień laboratorium poświęcony był funkcjonalności Studio5000 Logix Designer. Uczestnicy mogli w ramach ćwiczeń sprawdzić jak m.in. nowy sposób organizacji logiki czy narzędzia do porównywania lub łączenia, które ułatwiają pracę i zwiększają wartość projektu. Druga część dnia była poświęcona technologii Rockwella IO-LINK. Ćwiczenia polegały na komunikacji z interfejsem IO-Link oraz przeprowadzeniu użytkownika przez proces tworzenia projektu zawierającego moduł IO-Link.

 

  • Współpracujemy z:
  • rockwell-logo.gif

  • prosoft-logo.gif

  • logo_ewon_szary_.gif
  • kepware-logo.gif
  •  hilsher_-_szary.gif

 

  • DKC_logo_szare.gif